Su basınç regülatörü Basınç ayarlayıcı

Su basınç regülatörü konutunuzun şebeke suyu girişine takılan, su basınlarına karşı güvenliğinizi sağlamasının yanında su kullanan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve kombi gibi beyaz eşyalarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayan ve su tasarrufu sağlayan oldukça ucuz fakat çok önemli bir aparattır.

Su basınç regülatörü Basınç ayarlayıcı

Şebeke su basıncı gece ve gündüz arasında büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Bu basınç değişiklikleri sınırlı çalışma basıncına sahip cihazlar ve su armatürleri üzerinde olumsuz etkilerde bulunarak onların arıza yapmalarına sebep olabilir.
Şebeke su basıncı değişikliklerinin en vahim etkisi ise fleks bağlantılara olabilir. Fleks bağlantılar su armatürleriyle su şebekesinin bağlantılarını sağlayan, dışı çelik örgü olması gereken kıvrılabilir su hortumlarıdır. Bu tip dışı örme bağlantıların kalitesiz olan bazıları çelik olmayıp, daha ucuz olması açısından alüminyumdan yapılıp çelik görünümü verilmektedir. Alüminyum ise zaman içinde ortamın rutubetinden korozyona uğrayarak zayıflamakta ve en küçük bir basınç yükselmesinde patlayarak konutun su altında kalmasına sebep olmaktadır.
Aynı sorun çelik örmeli bağlantılarda da daha uzun aralıklarla görülebilmektedir.
Bağlantıların olmadık bir zamanda patlayarak konutunuzun ve eşyalarınızın sular altında kalmamasının iki çözümü vardır. İlk çözüm olarak bağlantıların patlamalarını beklemeden iki üç yılda bir kaliteli ve çelik örme olanlarla periyodik olarak değiştirilmelidirler. İkinci çözüm ise konutunuzun şebeke suyu girişine basınç ayarlayıcı taktırmaktır. Yukarıda da anlattığımız gibi bu şekilde su kullanan cihazlarınızın arızasız çalışmalarını sağlayacağınız gibi en önemlisi de konutunuzu veya iş yerinizi su basma ihtimali ciddi şekilde düşecektir.

Basınç ayarlayıcı nereye takılır ?

Basınç ayarlayıcı konutun şebeke suyu girişine takılarak tüm evdeki cihazlar ve armatürler koruma altına alınırlar. Tercihinizi iki tip basınç ayarlayıcısı arasından birine yapabilirsiniz. Her iki modelin de çalışma basıncı kolaylıkla ayarlanabilir. Göstergeli olan biraz daha pahalı modelde ayarladığınız basınç değerini de görebilirsiniz.
Artık eviniz ve konutunuz su patlamalarına karşı daha güvende, beyaz eşyalarınız daha sorunsuz ve kullandığınız su miktarı daha az.

Su tesisatçısı firmamız basınç regülatörü montajını hızlı ve garantili olarak gerçekleşmektedir. Geç kalıp pişman olmayınız.


Seramik Kartuşlu Musluk | Fotoselli Musluk | Perlatör  | Basınç Regülatörü | Klozet Su Ayarı | Bakır Tesisat | Instagram

Whatsapp Ara Tıkla Ara