Vera Su Tesisatçısı Vera Su Tesisatçısı » 0532 796 1949
Tıkla Hemen Ara » 0532 796 1949

Sıhhi tesisatçı, su tesisatçı olmak için her işte olduğu gibi mesleğe özgü bir süreç ve kurallar vardır. İyi bir sıhhi tesisatçı olmak için temiz ve pis su tesisatı, doğalgaz tesisatı konularını iyi bilmenin yanında bir takım olmazsa olmazlar vardır. Bizim görüşlerimizi üç başlık altında duyurmayı faydalı buluyoruz.

İş Sevgisi, çalışkanlık, kararlılık ve ilerleme azmi

Sıhhi tesisatçı mesleği gereği hep pis, yorucu ve zamanı belli olmayan işlerin içindedir. Kimi zaman gece yarısı arızaya çağrılır veya üzerinde çalışan arıza geç saatlere kadar sürer. Çalışılan ortamlar çoğunlukla karanlık, pis ve kolay çalışmanın çok zor olduğu ortamlardır. Alışana kadar bazen insan bu işe nereden girdim diye düşünebilir. Kimi zaman bir pis su kaçağı arızasında tesisatı değiştirmek için metrelerce beton kırar veya toprağı kazarsınız. Kimi zaman ise kullanacağınız aletleri ve malzemeleri onlarca kat yukarı sırtınızda taşımak zorunda kalırsınız.

Tüm bu zorlukların üstesinden iş sevgisi, çalışkanlık, kararlılık ve işinizde ilerleme azmi ile gelebilirsiniz.  Ancak işinizi seviyorsanız rögara girebilir veya güneşin alnında akşama kadar kazma sallayabilirsiniz. Ancak işinizi seviyorsanız radyatör peteklerini onlarca kat yukarı taşıyabilirsiniz. Çalışkanlığınız ile işi zamanında bitirdiğinizde hem müşteriniz memnun kalır hem de kendinize yeni işlere gidebilmek için yeterli zaman kalır. Bu da ekonomik durumunuzun daha iyiye gitmesi anlamına gelir.

Kişisel ve sosyal yeterlilik

Su tesisatçı mesleği gereği fizik olarak kuvvetli olmalıdır. Çok enerji harcadığından yediğine içtiğine ve uykusuna çok dikkat etmelidir. Zamanında işinin başında olmasına hiçbir şey engel olmamalıdır. Verdiği sözlerde her zaman durmalıdır. Veya aksi bir durum olduğunda müşterisini haberdar etmeyi ihmal etmemelidir. Müşterinin velinimet olduğunu kabullenip ilişkilerini yeteri kadar samimi tutmalıdır. Konuşma tarzından giyimine ve iş kıyafetine kadar her detaya dikkat etmeli ve her zaman çok temiz olmalıdır.

İş tecrübesi

Sıhhi tesisatçı mesleği gereği her an daha önce hiç karşılaşmadığı bir sıhhi tesisat sorunu ile karşılaşabilir. Bu durumda müşteri karşısında afallamamak veya sorunu nasıl çözeceği konusunda kararsız kalmamak için sıhhi tesisat iş tecrübenizin çok engin olması gerekmektedir. Unutmayınız ki geleceğinizi sağlam temellere ancak bu şekilde oturtabilirsiniz. İş tecrübenizin yanında mesleğinizle ilgili yeni teknolojileri de yakından takip etmelisiniz. Tesisat işlerinde kullanılan araç ve gereçler hakkındaki gelişmeleri yakından takip edip gerekenleri edinerek işlerinizi daha kısa zamanda ve daha kaliteli olarak teslim edersiniz. Gelişmiş cihazlarla çalışmanız müşteriniz açısından da çok olumlu bulunacaktır ve geleceğiniz için yatırım olacaktır. Ayrıca sıhhi tesisat işleri ile ilgili yapı kimyasalları dünyasını da yakından takip etmek çok yararınıza olacaktır. Gelişmiş yapı kimyasalları sayesinde müşterinize teslim ettiğiniz işin garantisi tam olacaktır. Bu sayede müşterinize garanti vermekten çekinmeyecek ve yaptığınız iş sonradan sizin için sorun olmayacaktır.

Vera Tesisat yukarıdaki başlıklar altında toplanan süreçlerin hepsinden başarıyla geçmiş olduğundan dolayı bugün müşterisi tarafından sevilen ve tutulan bir firma haline gelmiştir. Bu başarı bizi şımartmayacak, aksine daha fazla hizmet için kamçılayacaktır. Değerli müşterilerimize ve sıhhi tesisatçı meslektaşlarımıza saygı ile duyurulur.

Sıhhi tesisatçı

Sıhhi tesisatçı, su tesisatçı
Çekmeköy Petek TemizliğiÇekmeköy Su Tesisatçısı