Seramik kartuşlu musluk günümüzde o kadar yaygındır ki muhtemelen düzinelerce görmüş, kullanmış ama hala fark etmemiş sinizdir. Hem sıcak hem de soğuk su için iki ayrı musluğa veya düğmeye sahip olmak yerine, üstünde sadece çok yönlü hareket edebilen bir kol olan estetik görünümlü, kolay kullanımlı ve uzun ömürlü su muslukları dır. Aç/Kapa su bataryası olarak da anılın bu tür muslukların üzerindeki kolu kaldırmak suyu açar, aşağı bastırmak suyu kapatır. Kolu sola doğru itmek sıcak su almanızı sağlarken, kolu sağa itmek ise suyu daha soğuk hale getirir.

Seramik kartuşlu musluk nasıl çalışır?

Seramik kartuşlu musluk nasıl çalışır ?

Bir seramik kartuşlu musluğun tasarımı eski tip musluklara nazaran daha karmaşıktır ve daha modern, teknolojik küçük parçaları içerir. Hem sıcak hem de soğuk su hatları, kartuş adı verilen musluğun hemen altına yerleştirilmiş bir saptırma mekanizmasına yerleştirilen musluğun tabanına kadar uzanır. Kartuşun üstünde, suyun kontrol kolunun üstünden dışarı çıkmasını önlemek için bir dizi conta bulunur. Kumanda kolu ve kartuş arasındaki set, kolun tüm düzeneğe aşırı yıpranmaya neden olmadan seramik diskler üzerinde kolaylıkla hareket etmesini sağlamak için birkaç lastik tampon içerir.

Seramik diskli kartuşun musluk içindeki fonksiyonu

Değiştirilebilir seramik kartuş, musluğun çalışma işlevi için temel oluşturur. Musluk içinde biri sabit diğeri ise kola bağlı olarak sabit olanın üzerinde kolaylıkla hareket edebilen fakat asla su sızdırmayan iki adet seramik disk vardır. Musluk kapalı durumdayken seramik disklerin üzerindeki özel konumlandırılmış sıcak ve soğuk su geçiş delikleri birbirlerini görmediklerinden su akmaz. Kolu yukarı doğru kaldırmak deliklerin karşılaşmasına ve akan suyun miktarının gittikçe artmasına yol açar. Musluğun verebileceği en fazla su miktarı iki deliğin tam karşılaştığı konumdur.
Musluk açık durumdayken kolu sola ittiğinizde soğuk su geçişi daraltılmış olacağından akan su daha sıcak sağa ittiğinizde ise sıcak su geçişi azaldığından akan su daha soğuk olur.
Kolu ne konumda olursa olsun aşağı doğru bastırmak delikleri birbirleri üzerinden kaydırarak kapatacağından su kesilmiş olur.

Seramik kartuşlu muslukların ömrü ne kadar ?

Kaliteli bir seramik kartuşlu musluğun ömrü genel olarak içindeki kartuşun kalitesine bağlıdır. Seramik kartuşlarda ömür 70 bin kullanım ve üstüdür. Yani yaşayacağınız sorun en fazla kartuş sorunu olacağından dolayı az bir masraf yapıp aynı tip kartuşla eskisini değiştirmek sorunu halledecektir.

Cihazla su kaçağı tespiti, kombi petek temizleme fiyatları, su kaçak bulma, doğalgaz petek temizleme, kaçak su bulma, kombi filtre temizleme, petek temizliği fiyatları, petek temizleme fiyatı, petek temizleme ücreti, petek temizliği ne kadar, kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları,  İstanbul tesisatçı, petek temizleme kampanya, su tesisatci, su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kombi petek temizleme, su tesisatçılığı, petek temizliği fiyat, petek temizleme fiyat, kırmadan su kaçağı tespiti, kombi ve petek temizliği, petek temizliği fiyatı, kameralı su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit, kombi temizliği ne kadar, petek kombi temizleme, kombi temizleme nasıl yapılır, petek temizleme ne kadar. acil su tesisatçı, tesisat su kaçağı tespiti, tesisat tamiri, su kaçağı tamiri, İstanbul su tesisat.


Seramik Kartuşlu Musluk | Fotoselli Musluk | Perlatör  | Basınç Regülatörü | Klozet Su Ayarı | Bakır Tesisat | Instagram

Whatsapp Ara Tıkla Ara