Sancaktepe su kaçağı tespiti hizmetlerini modern cihazlarla, yılların tesisatçı tecrübesiyle, hızlı ve temiz olarak gerçekleştiriyoruz. Cihazla Sancaktepe su kaçağı bulma çalışmalarımız sırasında noktasal Sancaktepe su kaçağı tespiti yaptığımızdan, gereksiz hiçbir yeri kırmadan sadece su kaçağının olduğu yere, o da gerekirse kırarak müdahale edip onarıyoruz.

Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Sancaktepe su kaçağı tespiti – Cihazla Sancaktepe su kaçağı bulma

Su kaçağı tamiri müşterilerimiz için olduğu kadar su tesisatçısı ustası için de oldukça sıkıntılı bir konudur.  Çünkü su kaçağının oluşumunda her zaman bir gizlilik, sinsilik ve fevrilik vardır. Su kaçağı gizidir çünkü genelde az miktar su kaçağıyla kendisini uzun zaman içinde belli eder, su kaçağı sinsidir, kaçağın çok uzağında ve hatta bazen alt komşunuzda ortaya çıkar ve su kaçağı fevridir, aniden gece yarısı bile bir bağlantının patlaması sonucu, evinizi su basmasıyla ortaya çıkabilir. Görüldüğü gibi su kaçağı tamiri tespit aşamasından tamirat aşamasına kadar gerekli cihazlar ve tecrübe olmadan çok uzun, uğraştırıcı ve masraflı bir süreçtir.

Sancaktepe noktasal su kaçağı tespiti – Sancaktepe kırıp dökmeden su kaçağı bulma

Peki biz su kaçağını noktasal olarak nasıl buluyoruz ve kısa zamanda gereksiz kırıp dökmeden yani gereksiz masraflar çıkarmadan onarıyoruz. Öncelikle su kaçağını çok iyi tanıyan ve verileri çok iyi yorumlayabilen bir tecrübeye sahip olmak gerekiyor. Sonrasında teknolojinin imkanlarına sahip olmak ve o cihazları  da çok iyi kullanabilmek gerekiyor.
Su kaçağı tespiti için kaçağın durumuna göre iki farklı cihaz kullanmaktayız. Bunlardan biri hassas dinleme yaparak su kaçağının oluştuğu noktayı hassasiyetle bulurken diğeri ise  su kaçağının yolu üzerindeki ısıl farkları takip ederek kaçağın oluştuğu noktaya ulaşan termal kameradır.
Biz burada çok fazla merak edilen ve sıklıkla kullandığımız cihazla dinleme yaparak su kaçağı tespiti yöntemini anlatalım.

Cihazla su kaçağı tespiti nasıl yapılır.?

Cihazla su kaçağı bulma işlemi su kaçağının olduğu noktada ortaya çıkan su sesinin kaynağını bulma mantığına dayanır. Önce şüphelenilen yerler cihazla dinlenerek az  da olsa bir tıslama sesi aranır ve bu ses bulunduktan sonra sesin çevresi taranarak daha kuvvetli çıktığı yerler takip edilir ve böylelikle en yüksek sesin oluştuğu su kaçağı noktası bulunmuş olur.
Peki, az da olsa bir ses çıkmıyorsa ne yapıyoruz. Bu durumda işler biraz daha uzuyor fakat sonunda yine biz kazanıyoruz. Çünkü bu sefer de yerini bilmediğimiz su kaçağının oluştuğu noktanın ses çıkarmasını biz suni yolla sağlıyoruz. Önce dahili tesisatı su şebekesinden ayırıyoruz ve bu noktaya pompa bağlayarak dahili tesisattaki basıncı yükseltip ses çıkmasını sağladıktan sonra  kaçağın yerini bulmak kolaylaşmış oluyor.
Sonuç olarak su kaçağı tespit süreci çok hızlı, çok temiz ve genellikle bir fayans veya bir fayans büyüklüğünde yer kırılarak açılıp onarıldığından, asgari masrafla tamamlanıyor.

Su tesisatçısı ihtiyacınız olduğunda su kaçağı tespiti dışında, kameralı robotla tıkanıklık açma, petek temizleme, doğalgaz tesisatı ve benzer sıhhi tesisat hizmetleri verdiğimizi de hatırlamanızı isteriz.

Sancaktepe su kaçağı tespiti Su kaçağı bulma
Whatsapp Ara Tıkla Ara