Petek temizliği Radyatör Peteği Temizleme

Petek Temizliği yaptırdıktan sonra kalorifer sisteminiz ilk günkü gibi, üstelik çok daha ucuza ısıtacak. Petek çamuru nedir, nasıl oluşur, ısıtmayı nasıl etkiler ve petek temizleme nasıl yapılır? Kalorifer radyatör peteği temizleme hakkında geniş bilgileri  ve ilgili videoyu aşağıdaki bölümde bulacaksınız.

Petek temizleme Cihazla ilaçlı petek temizliği

Doğalgaz kalorifer sisteminizin ısı verimi zaman içinde gittikçe düşerek sistemin yeni kurulmuş olduğu ilk günlerde olduğu gibi iyi ısıtmaz olur. Bu durumun çeşitli sebepleri olabileceği gibi en fazla etkili olan peteklerin içinde zamanla biriken çamurdur. Peteğin içindeki kanalları tıkayarak sıcak suyun üzerindeki ısıyı bırakmasını engelleten çamur temizlendikten sonra kalorifer sisteminiz eskisi gibi iyi ısırır ve az yakar.

Petek temizliği sayesinde daha az ödeyerek daha fazla ısınırsınız

Radyatör peteği içinde dolaşan sıcak suyun pisliği ile radyatör malzemesi demir sacın yaptığı demir oksit yani pasın birleşerek oluşturduğu istenmeyen birikime radyatör çamuru denir. Radyatör petek tabanında zamanla biriken bu çamur, sıcak suyun kanallar arasında dolaşımını kısıtlayarak ısı verimini olumsuz etkiler. Oluşan bu çamur sadece ekonomik ısınmayı önlemekle de kalmaz. Kalorifer tesisatı yolu ile kombiye ulaşan çamur parçacıkları kombi ve vanalarda çeşitli ciddi arızalara da yol açabilir. Çamurun olumsuz etkisi radyatörün her bölgesinin eşit ısınmaması ve eskiye nazaran daha az ısıtması ile anlaşılabilir. Çamurundan tıkanmış radyatör petekleri tam olarak ısınmadığından kombi daha fazla açılarak kullanılırsa doğalgaz faturanızda yükselecektir. Üstelik bu yöntem de iyi ısınmanızı sağlamayacaktır.

Petek temizliği. Radyatör çamuru nedir. Isı verimini nasıl etkiler ?

Radyatör çamuru nasıl temizlenir, Kombi petek temizliği nasıl yapılır ?

Çamur tarafından tıkanmış olduğu düşünülen radyatör, giriş-çıkış vanaları kapatıldıktan sonra kalorifer tesisatından ayrılarak ilaçlı petek temizleme makinesine bağlanır. Makine tarafından basınçlı temizlik kimyasalları katılmış sıcak su uygulanan radyatörün içindeki çamur dışarı alınmış olur. Eğer tesisat komple temizlenecekse petek temizleme makinesi radyatörün çıkarıldığı yerden sisteme bağlanır ve tesisat üzerindeki kombi dahil tüm vanalar, yıkanacak radyatörün vanaları hariç olmak üzere kapatılarak sırasıyla gerçekleştirilir. Petek temizliği için 2 yılda bir kalorifer tesisatınızı, kombi ve petekler dahil olarak komple yıkatmamız önerilir. Maliyetten kaçınarak sadece tıkalı olduğunu düşündüğünüz peteği yıkatmanız umduğunuz neticeyi vermeyebilir.

Petek temizleme Petek Temizliği Petek Yıkama

Doğalgaz kalorifer tesisatınızı ve peteklerinizi en az 2 yılda bir komple temizletmeniz önemle tavsiye edilir. Doğalgaz ısıtma tesisatınız ve üzerindeki tüm radyatör petekleri firmamız tarafından en gelişmiş petek temizleme makinesi ve özel üretilmiş petek temizleme kimyasalları ile itinalı şekilde temizlenir. Cihazlı kombi petek temizliği için Vera Tesisat hizmetinizdedir.

Cihazla ilaçlı çift yönlü petek yıkama

Kalorifer petek temizleme fiyatları, petek temizleme fiyatları, peteklerin temizleme nasıl yapılır, döküm kalorifer peteği temizleme, makine ile petek temizliği, petek temizleme kimyasalı, peteklerin temizliği, kalorifer peteği nasıl temizlenir, kombi petek temizleme nasıl yapılır, doğalgaz peteği nasıl temizlenir, kalorifer petek temizleme fiyatları, petek temizlemek, evde petek temizleme nasıl yapılır, kalorifer petek temizleme kaç para, doğalgaz petek temizleme fiyatı, doğalgaz petek temizliği fiyatları, makineli petek temizleme, kombi petek temizliği, petek temizleme nasıl yapılır, temizleme kimyasalı, radyatör temizleme, petek yıkama, doğalgaz petek temizleme, kalorifer petekler nasıl temizlenir, petek nasıl temizlenir, kalorifer peteği temizleme.

Cihazla çift yönlü kombi petek temizliği

İstanbul tesisatçı, petek temizleme kampanya, su tesisatci, su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kombi petek temizleme, su tesisatçılığı, petek temizliği fiyat, petek temizleme fiyat, kırmadan su kaçağı tespiti, kombi ve petek temizliği, cihazla su kaçağı tespiti, kombi petek temizleme fiyatları, su kaçak bulma, doğalgaz petek temizleme, kaçak su bulma, kombi filtre temizleme, petek temizliği fiyatları, petek temizleme fiyatı, petek temizleme ücreti, petek temizliği ne kadar, kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları, petek temizliği fiyatı, kameralı su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit, kombi temizliği ne kadar, petek kombi temizleme, kombi temizleme nasıl yapılır, petek temizleme ne kadar. acil su tesisatçı, tesisat su kaçağı tespiti, tesisat tamiri, su kaçağı tamiri, İstanbul su tesisat.

Whatsapp Ara Tıkla Ara