Mobil & WhatsApp » 0532 796 1949

Perlatör musluk suyunun gücünü artırır


Perlatör
elek görünümlü yapısı sebebiyle yanlış olarak hep musluğun ucundaki süzgeç olarak anılıp suyu süzdüğü sanılmıştır. Oysa suyun musluğa da zarar vermemesi için daha girişte filtre edilmesi gerekmektedir ve böyle de yapılır. O halde musluğun ucundaki bu minik parça süzgeç değildir. Peki aerator olarak da anılan minik ve ucuz bu parça ne işe yarar.

Süzgeç sandığınız minik sihirbaz PERLATÖR

Atalarımızın çamaşırlarını dere kenarında ıslatıp, taşlara veya kütüklere vura vura yıkadıklarını duymuşsunuzdur. Peki sabun veya deterjan olmadan yıkama olayı nasıl gerçekleşir? Aslında vurma sırasında çok basit bir fizik olayı gerçekleşir. Islak çamaşırdaki su zerrecikleri arasına sıkışan hava sayesinde mini mini baloncuklar yani köpükler oluşur. Bu baloncukların yüzey gerilimlerinden dolayı çamaşırdaki kir ve tozlar köpüklere yapışır ve durulama suyu ile atılarak temizlik tamamlanmış olur. Köpürtülen su ışığı kırmasından dolayı beyaz renkte pamuksu görünümlü ve pamuk gibi yumuşak yapıdadır. İşte bu sebepten musluğunuzdan akan su ne kadar beyaz ise yıkama gücü o kadar fazladır. Perlatör bu sebepten dolayı su tasarrufu sağlar. Musluğunuzda bu işlemi ucundaki perlator denilen süzgeç görünümlü küçücük aparat yapar. Su iç tarafından akarken çevresindeki aralıktan çekilen hava ile karıştırılıp köpürtülür. Belli aralıklarla çıkartılıp temizlenmesinde fayda vardır.

Perlatör suyun temizleme gücünü artırır

Yukarıda da detaylı anlatıldığı gibi minik köpüklerle dolu suyun temizlik gücü normal saydam görünümlü suyun temizlik gücünden çok fazladır. Daha az su ve sabun kullanarak daha fazla temizlik elde edersiniz.

Perlatör su tasarrufu sağlar

Perlator sayesinde temizleme gücü ve hacmi artan suyun kullanım süresi azaldığı gibi daha az sabun veya deterjan kullanmak yeterli hale gelir. Kısaca su, sabun ve zamandan tasarruf sağlanır.

Seçimi nasıl yapılmalı ?

İyi bir sonuç almak için kaliteli bir perlatör seçmelisiniz. Yenisini musluğa uyguladığınızda akan suyun bembeyaz renkli ve ipeksi dokunuşlu olması gerekir. Uygun fiyatlarından dolayı daha iyisini bulana kadar yenisiyle deneyebilirsiniz.

Su tüketiminin arttığı fakat su kaynaklarının hızla tükendiği ülkemizde su tasarrufu namına yapılan her türlü uyarıyı ve tedbiri dikkate almalıyız. Bu şekilde doğa kaynaklarını çocuklarımızın lehine koruduğumuz gibi kendi ekonomimizi de iyi yönetmiş oluruz.

Acil su tesisatçı, tesisat su kaçağı tespiti, tesisat tamiri, su kaçağı tamiri, İstanbul su tesisat. İstanbul tesisatçı, petek temizleme kampanya, su tesisatci, su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kombi petek temizleme, su tesisatçılığı, petek temizliği fiyat, petek temizleme fiyat, kırmadan su kaçağı tespiti, kombi ve petek temizliği, cihazla su kaçağı tespiti, kombi petek temizleme fiyatları, su kaçak bulma, doğalgaz petek temizleme, kaçak su bulma, kombi filtre temizleme, petek temizliği fiyatları, petek temizleme fiyatı, petek temizleme ücreti, petek temizliği ne kadar, kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları, petek temizliği fiyatı, kameralı su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit, kombi temizliği ne kadar, petek kombi temizleme, kombi temizleme nasıl yapılır, petek temizleme ne kadar.

Seramik Kartuşlu Musluk | Fotoselli Musluk | Perlatör | Basınç Regülatörü | Klozet Su Ayarı | Bakır Tesisat