Klozet su ayarı Kolay rezervuar sifon su ayarı

Klozet su ayarı yaparak sifonu çektiğinizde akacak su miktarını temizliğe yetecek miktara getirip oldukça hatırı sayılır suyu tasarrufu yapabilirsiniz. Klozet rezervuar iç takım ve sifon sistemleri çalışma şekli ve su ayar yöntemleri açısından üretici firmaya göre farklılıklar gösterirler. Daha pahalı olan iç takım modellerinde ikinci bir tuş ile az su seçeneği sunularak bir miktar su tasarrufu sağlanmasına rağmen sıklıkla kullanılan uygun fiyatlı modellerde bu seçenek yoktur.  Her klozet iç takımında su ayarı imkanı olmasına rağmen yapamayanlar için burada çok daha kolay ve etkili bir yöntemi anlatacağız.

Kolay klozet su ayarı nasıl yapılır

Klozet rezervuar iç takım ve sifon sistemleri çalışma şekli ve su ayar yöntemleri açısından üretici firmaya göre farklılıklar gösterirler. Daha pahalı olan iç takım modellerinde ikinci bir tuş ile az su seçeneği sunularak bir miktar su tasarrufu sağlanmasına rağmen sıklıkla kullanılan uygun fiyatlı modellerde bu seçenek yoktur.  Her klozet iç takımında su ayarı imkanı olmasına rağmen yapamayanlar için burada çok daha kolay ve etkili bir yöntemi anlatacağız. Anlatacağımız yöntemle gün geçtikçe kıymetlenen suyumuzu tasarruflu kullanarak doğaya saygı gösterirken cebinizi de ekonomik açıdan korumuş olursunuz.

Sifon su ayarını yapmak için kullanacağımız malzeme içine su doldurularak kapakları sıkıca kapatılmış olan kullanılmış küçük boy pet su şişeleridir. Klozet rezervuarının kapağını açtıktan sonra içi su dolu pet şişeleri içerideki mekanizmaya değmeyecek şekilde uygun bölgelere yerleştiriniz. Bu şekilde depodaki su yine normal seviyesine yükselecek fakat şişelerdeki su depoda kalacağından sifon çekildiğinde kullanılan su miktarı azalmış olacaktır. Akacak su miktarını büyük şişelerle daha kaba, küçük şişelerle de daha hassas olarak ayarlayabilirsiniz. Şişe ekleyip çıkararak ve her defasında sifonu çekerek akacak suyun temizlik için yeterli olup olmadığını kontrol edin ve yeterli olduğunu gördüğünüz an işleme son verin. Görüldüğü gibi su tesisatçısı çağırmadan ve teknik bilgiye sahip olmadan kolay sifon su ayarı yapma imkanına sahipsiniz.

Kameralı su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit, kombi temizliği ne kadar, petek kombi temizleme, kombi temizleme nasıl yapılır, petek temizleme ne kadar, acil su tesisatçı, tesisat su kaçağı tespiti, tesisat tamiri, su kaçağı tamiri, İstanbul su tesisat. İstanbul tesisatçı, petek temizleme kampanya, su tesisatci, su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kombi petek temizleme, su tesisatçılığı, petek temizliği fiyat, petek temizleme fiyat, kırmadan su kaçağı tespiti, kombi ve petek temizliği, cihazla su kaçağı tespiti, kombi petek temizleme fiyatları, su kaçak bulma, doğalgaz petek temizleme, kaçak su bulma, kombi filtre temizleme, petek temizliği fiyatları, petek temizleme fiyatı, petek temizleme ücreti, petek temizliği ne kadar, kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları, petek temizliği fiyatı.

Konutlarda su tasarrufu yapmanın çeşitli kolay ve ucuz yöntemleri vardır. Altta başlıkları bulunan yazılarımızda bu yöntemler hakkında bilgiler bulacaksınız.


Seramik Kartuşlu Musluk | Fotoselli Musluk | Perlatör  | Basınç Regülatörü | Klozet Su Ayarı | Bakır Tesisat | Instagram

Whatsapp Ara Tıkla Ara