Kavacık petek temizleme firmamız VERA TESİSAT doğalgaz kaloriferi ısıtma sorunlarının petek tıkanıklığından kaynaklı önemli bir kısmına makineyle ilaçlı petek temizliği yaparak çözüm getirmektedir. Petek temizliği yapılan kalorifer petekleri ilk günkü gibi ısıtmaya başlarken doğalgaz fatura bedeli de ciddi anlamda düşüş gösterir. Kıymetli Kavacık bölgesi müşterilerimize 2 yılda bir, kış ayları başlangıcında petek temizliği yaptırmalarını kesinlikle öneririz.

İstanbul Petek Temizleme

Makineyle Kavacık Petek Temizleme

Doğalgaz kalorifer petekleri içinde bulunan sıcak su kanalları tesisatta ve petekte pas, yağ ve diğer etkenlerle oluşan çamur tarafından zamanla tıkanmaktadır. Tıkanan kanallar sıcak suyun petek içinde rahatça dolaşarak üzerindeki ısıyı ortama bırakmadan peteği terk etmesine sebep olurlar. Bu sebeple ortam ısınmadığından genellikle kombinin ısısı yükseltilse de bu yöntem de zamanla işe yaramaz olduğu gibi daha fazla doğalgaz tüketilmesine yol açar. Ayrıca doğalgaz sisteminin bu şekilde çalıştırılması durumu da kombinin, tesisattan gelebilecek sözü geçen çamur parçacıkları tarafından tıkanarak arıza yapmasına sebep olabilirler. Kavacık bölgesi müşterilerimiz iyi ısınmama problemlerinin peteklerin tıkanıklığından kaynaklandığını düşünüyorlarsa, bu durumu elle kontrol edilerek de anlayabilirler. Tıkalı olan peteklerin alt kısımlarında soğuk bölgelere rastlanabilir.

Çift Yönlü Kavacık Petek Temizliği

Petek temizliği sırasında tüm petekler tek tek yerinden ayrılarak basınçlı yıkama makinesine bağlanarak ilaçlı sıcak suyla, çift yönlü petek temizliği yapılır. Yıkanan petekler yerlerine takılıp kalorifer sistemi çalıştırılarak kalorifer peteklerinin eskisi gibi çok iyi ısıttıkları gözlemlenir.

İki Yılda Bir Mutlaka Petek Temizliği Yaptırınız

Tecrübelerimiz göstermiştir ki, doğalgaz kalorifer peteklerinin ısı verimi iki yılda bir düşme temayülü göstermekte olup önemsenmediğinde, tıkanma çok daha kısa zamanda gerçekleşmektedir. Kavacık müşterilerimize kaloriferlerinin performansları düşmeden ve farklı bir arızaya sebep olmadan önce iki yılda bir, kış aylarına girmeden önce mutlaka çift yönlü petek temizleme yaptırmalarını öneririz.
Kavacık VERA TESİSAT petek temizleme firmamız en son sistem basınçlı suyla yıkama cihazlarıyla garantili, çift taraflı petek temizleme hizmeti vermektedir. Daha az fatura ödeyerek daha iyi ısınmak ve doğalgaz kombinizin sık arıza yapmasının önüne geçmek için iki yılda bir petek yıkama işlemini mutlaka yaptırınız.

İstanbul Petek Temizleme Servis Bölgelerimiz
Kavacık Petek Temizleme Petek Temizliği
Whatsapp Ara Tıkla Ara