Mobil & WhatsApp » 0532 796 1949

Fotoselli Musluk Nasıl Çalışır?

Fotoselli Musluk Nasıl Çalışır?” sorusuna geniş bir yanıt vermeden önce öne çıkan özelliğinin ciddi miktarda su tasarrufu sağlamaları olduğunu belirtmek gerekir. Fotoselli musluklar su tasarrufu yanında hijyenik şartları da sağlar. Lavaboyu kullanırken musluktan akan suyun % 80’e yakın kısmının kullanılmadan akıp gittiğini biliyor musunuz? Fotoselli su bataryası kullanarak bu miktarın önemli bir kısmını tasarruf edersiniz. Fotoselli musluk maliyeti ilk başta biraz yüksek görünse de çok kısa zamanda kendini amorti eder. Üstelik evinizin banyosunda, iş yerinizin umumi tuvaletlerinde hijyen ve konfor sağlamış olursunuz.

Fotoselli Musluk Nasıl Çalışır ?

Fotoselli muslukların su tesisatına bağlantıları klasik musluklar gibidir. Kolay değiştirilebilir alkali kalem pillerle 2 seneden fazla çalışabildikleri için elektrik tesisatına ihtiyaçları yoktur. Sessizdirler ve karanlıkta çalışabilirler. Önlerinde bir cisim unutulduğunda otomatik kapanma devreye gireceğinden açık kalma ihtimalleri yoktur. Muslukları kapatıp/kapatmadığımızı hatırlayamadığınız zamanlar asla yoldan geri dönmek zorunda kalmazsınız. Tek su ve sıcak/soğuk su girişli fotoselli musluk modelleri vardır.

Fotoselli musluklarda çoğunlukla kızılötesi sensör teknolojisi kullanılmaktadır. Musluk üzerinde koyu filtrenin arkasında kızılötesi çalışan bir verici, bir de alıcı bulunur. Verici üzerinden belli aralıklarla kodlanmış kızılötesi ışın gönderilir. Eğer musluk önünde bir kullanıcı varsa, elinden yansıyan kızılötesi ışınlar alıcı tarafından tanınarak suyu kontrol eden valfin (Valf veya Ventil: Suyu aç/kapa yapan elektromekanik eleman}  açılarak musluktan suyun akmasını sağlar. Kullanılan kızılötesi ışınların kodlanmış olmasının sebebi yabancı ışınları perdeleyerek fotoselli musluğun sorunsuz çalışmasını sağlamaktır.

% 80 ‘e Varan Su Tasarrufu

Fotoselli muslukların açık kalarak boş yere su akıtma ihtimalleri yoktur. Sistem küçük bir mikroişlemci ile çalıştığından önündeki cisim belli bir süre hareket etmediğini anladığı anda akan suyu kesecektir. Fotoselli su bataryası önündeki cisim hareket ettiğinde tekrar normal çalışmaya döner.
Alkali pillerle 2 seneyi aşkın süreler elektrik kesintilerinden etkilenmeden rahatlıkla kullanılabilirler. Piller tamamen bitmeden belli bir süre önceden düşük batarya sinyali vererek ilgilileri pilleri değiştirme konusunda uyarırlar. Karanlık ortamlarda da rahatlıkla çalışırlar.

Hijyenik Şartlar İçin Fotoselli Su Bataryası

Çift su girişli modellerinin de bulunduğu fotoselli otomatik musluk su tasarrufu kapasitesi, kullanım yerine ve şartlara bağlı olarak %80 ‘e varabilir. Bunun yanında hijyenik şartları tümüyle sağlarlar. Kullanmak için başkalarının dokunduğu musluklara dokunmak zorunda kalmazsınız. Bu özellikleriyle fotoselli musluklar hastane, restoran, lokanta, okul gibi umuma açık yerler için çok uygun seçeneklerdir. İlk yatırım maliyetleri klasik musluklara göre biraz yüksek olsa da çok kısa zamanda kendilerini amorti ettikleri gibi, kullanıcı memnuniyetini de sağlayarak kazanca katkıda bulunurlar.

Fotoselli Musluk Montajı

Vera Tesisat olarak fotoselli musluk, fotoselli pisuvar, fototoselli el kurutma ve fotoselli kağıt havluluk montaj işleriniz itina ile garantili yapılır.

Kırmadan su kaçağı tespiti, kombi ve petek temizliği, cihazla su kaçağı tespiti, kombi petek temizleme fiyatları, su kaçak bulma, doğalgaz petek temizleme, kaçak su bulma, kombi filtre temizleme, petek temizliği fiyatları, petek temizleme fiyatı, petek temizleme ücreti, petek temizliği ne kadar, kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları, petek temizliği fiyatı, kameralı su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit, kombi temizliği ne kadar, petek kombi temizleme, kombi temizleme nasıl yapılır, petek temizleme ne kadar, acil su tesisatçı, tesisat su kaçağı tespiti, tesisat tamiri, su kaçağı tamiri, İstanbul su tesisat, İstanbul tesisatçı, petek temizleme kampanya, su tesisatçı, su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kombi petek temizleme, su tesisatçılığı, petek temizliği fiyat, petek temizleme fiyat.

Seramik Kartuşlu Musluk | Fotoselli Musluk | Perlatör | Basınç Regülatörü | Klozet Su Ayarı | Bakır Tesisat