Fotoselli musluk nasıl çalışır?

Fotoselli musluk su tasarrufu yanında hijyenik şartları da sağlar. Lavaboyu kullanırken musluktan akan suyun % 80’e yakın kısmının kullanılmadan akıp gittiğini biliyor musunuz? Fotoselli musluk kullanarak bu miktarı tasarruf ederken su faturalarınızı da düşürürsünüz. Fotoselli musluk maliyeti ilk başta biraz yüksek görünse de çok kısa zamanda kendini amorti eder. Üstelik banyonuzda hijyen ve konfor sağlamış olursunuz.
Fotoselli muslukların su tesisatına bağlantıları klasik musluklar gibidir. Kolay değiştirilebilir pillerle 2 seneden fazla çalışabildikleri için elektrik tesisatına dahi ihtiyaç yoktur. Karanlıkta çalışabilirler, önlerinde birşey unutulduğunda otomatik kapanma devreye gireceğinden açık kalma ihtimalleri yoktur. Tek su ve sıcak/soğuk su girişli modelleri vardır.

Fotoselli musluk nasıl çalışır?

Fotoselli musluklarda çoğunlukla kızılötesi sensör teknolojisi kullanılmaktadır. Musluk üzerinde koyu filtrenin arkasında kızılötesi çalışan bir verici, bir de alıcı bulunur. Verici üzerinden belli aralıklarla kodlanmış kızılötesi ışın gönderilir. Eğer musluk önünde bir kullanıcı varsa, elinden yansıyan kızılötesi ışınlar alıcı tarafından tanınarak suyu kontrol eden valfin açılarak musluktan suyun akmasını sağlar. Kullanılan kızılötesi ışınların kodlanmış olmasının sebebi yabancı ışınları perdeleyerek fotoselli musluğun sorunsuz çalışmasını sağlamaktır.
Fotoselli muslukların açık kalma ihtimalleri yoktur. Sistem küçük bir mikro işlemci ile çalıştığından önündeki cisim belli bir süre hareket etmediğini anladığı anda akan suyu kesecektir. Fotoselli su bataryası önündeki cisim hareket ettiğinde tekrar normal çalışmaya döner.
Alkali pillerle 2 seneyi aşkın süreler elektrik kesintilerinden etkilenmeden rahatlıkla kullanılabilirler. Piller tamamen bitmeden belli bir süre önceden düşük batarya sinyali vererek ilgilileri pilleri değiştirme konusunda uyarırlar. Karanlıkta dahi normal çalışırlar.

Su tasarrufu ve hijyenik şartlar için fotoselli su bataryası

Fotoselli musluklarda su tasarrufu kullanım yerine ve şartlara bağlı olarak %80 ‘e varabilir. Bunun yanında hijyenik şartları tümüyle sağlarlar. Kullanmak için başkalarının dokunduğu musluklara dokunmak zorunda kalmazsınız. Bu özellikleriyle fotoselli musluklar hastane, restoran, lokanta, okul gibi umuma açık yerler için çok uygun seçeneklerdir. İlk yatırım maliyetleri klasik musluklara göre biraz yüksek olsa da çok kısa zamanda kendilerini amorti ettikleri gibi, kullanıcı memnuniyetini de sağlayarak kazanca katkıda bulunurlar.

Kırmadan su kaçağı tespiti, kombi ve petek temizliği, cihazla su kaçağı tespiti, kombi petek temizleme fiyatları, su kaçak bulma, doğalgaz petek temizleme, kaçak su bulma, kombi filtre temizleme, petek temizliği fiyatları, petek temizleme fiyatı, petek temizleme ücreti, petek temizliği ne kadar, kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları, petek temizliği fiyatı, kameralı su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit, kombi temizliği ne kadar, petek kombi temizleme, kombi temizleme nasıl yapılır, petek temizleme ne kadar, acil su tesisatçı, tesisat su kaçağı tespiti, tesisat tamiri, su kaçağı tamiri, İstanbul su tesisat, İstanbul tesisatçı, petek temizleme kampanya, su tesisatci, su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kombi petek temizleme, su tesisatçılığı, petek temizliği fiyat, petek temizleme fiyat.


Seramik Kartuşlu Musluk | Fotoselli Musluk | Perlatör  | Basınç Regülatörü | Klozet Su Ayarı | Bakır Tesisat | Instagram

Whatsapp Ara Tıkla Ara