Düşük Su Basıncı Sorunu Yaşıyor musunuz?

Düşük su basıncı sorunu yaşayan pek çok insan, bunu doğal bir şey olarak görür. Elbette herkes konumdan dolayı şehir şebeke suyunun tüm basıncına kayıpsız ulaşamaz ama asıl sebep büyük ihtimalle bu olamaz. Kısaca zayıf su basıncı bir sıhhi tesisat sorununun işaretidir, yanlış bölgede yaşadığınızın bir işareti değildir.

VERA TESİSAT konusunda uzman olma ruhuyla, su basıncınızı kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Bizi ararsanız, sorunun çözülmesinde yardımcı olabilir, hızlı ve etkili bir şekilde onarılmasını sağlayabiliriz. Bu arada, düşük su basıncının neden tamamen önlenebilir çeşitli tesisat sorunlarından kaynaklandığından bahsedeceğiz!

Düşük Su Basıncı

Evinizin su basıncının her zaman “düşük” olduğu ve muhtemelen her zaman “düşük” olacağı şeklindeki geleneksel düşünceden uzaklaşalım. Burada biz öyle düşünmüyoruz. Bir sıhhi tesisat sisteminde bir sorun varsa, ne kadar zamandır yaygın olduğu umurumuzda değil, biz onu düzeltecek ve müşterileri mutlu edecek türden profesyonel sıhhi tesisatçısıyız.

Sert Su Sorunları

Şebeke suyunuzun mineral içeriği nasıl? Hayır, bu kişisel sağlığınız için bilmeniz gereken bir bilgi değil. Yüksek mineral içerikli suyun sindirilmesi ve kişisel tüketim için kullanılması tamamen güvenlidir, ancak sıhhi tesisat sisteminiz için yıkıcı olabilir. Su yumuşatıcı olmadan, borularınızın içinde mineraller birikmeye başlayarak su akışının kısıtlanmasına ve su basıncının genel olarak düşmesine neden olur. Bu, su basıncınızın düşmesinin büyük bir nedeni olabilir ve aslında her zaman basıncı düşürür. Yıllardır veya on yıllardır sert su sorunlarından muzdarip olabilirsiniz ve bununla başa çıkmanın bir yolu olmayabilir. Şimdiye kadar bununla başa çıkmanın bir yolu da olmadı.

Çok Fazla Su Talebi

Bu ilginç bir konu çünkü ev sakinleri teoride nasıl oluştuğunu anlıyorlar, ancak bunun hala düzeltilebilir bir sorun olduğunu anlamıyorlar. Evinizdeki tüm muslukları, su musluklarını ve aletleri aynı anda açarsanız, su basıncında önemli bir düşüş göreceksiniz. Bu durum olmayıp sadece normal bir sonuçtur. Muhtemelen bir problemden muzdarip değilsiniz.

Bununla birlikte, aynı anda yalnızca iki cihaz çalıştırıyorsanız veya minimum miktarda musluk kullanıyorsanız ve su basıncında çarpıcı bir düşüş görüyorsanız, bu su tesisatınızda bir sorun olabilir. Evinize yeterli su akışını sağlayabilmeniz ve aynı anda iki musluk kullandığınız için dğalgaz kombi, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi cihazların  sorunlu şçalışıp arıza yapmamaları için bazı borular değiştirilmeli ve yeniden boyutlandırılmalıdır. Sıhhi tesisat sisteminizi günlük ihtiyaçlarınızı yansıtacak şekilde nasıl düzelteceğinizi daha iyi anlamak için tesisat sisteminizi ve evinizin planlarını değerlendirmenize yardımcı olabiliriz.

Su kaçağı ve tıkanık düşük su basıncı sebepleri arasında olabilir..

Düşük su basıncı sorunları için VERA TESİSAT profesyonel çözümler sunmaktadır.

İstanbul içi tüm semtlere su tesisatçısı

Whatsapp Ara Tıkla Ara