Cihazla su kaçağı bulma Vera Tesisat

Cihazla su kaçağı tespiti işlemlerini termal kamera ve hassas elektronik dinleme cihazları yardımıyla ortalığı gereksiz kırıp dökmeden, hızlı ve garantili olarak gerçekleştiriyoruz. Cihazla su kaçağı bulma çalışmalarımız noktasal su kaçağı tespiti işlemiyle başlayıp kaçağın oluştuğu noktanın onarılmasıyla hızlı ve temiz olarak sonlanmaktadır. Su kaçağı tespiti konusunda gelişmiş modern cihazlarla çalışan su kaçağı tesisatçısı ihtiyacınız varsa bizi arayınız.

Cihazla su kaçağı tespiti Kırmadan su kaçağı bulma

Musluk su kaçağı, klozet su kaçağı, duşakabin su kaçağı gibi ufak ve nispeten kolay sorunların yanında çok daha büyük su kaçağı olayları yaşanabilir. Su kaçaklarının malzeme, işçilik ve kullanımdan kaynaklanan değişik nedenleri olabilir. Tesisat boruları bağlantı yerlerinden su kaçırabilir veya dış etkenlerle zarar görüp çatlayabilirler. Pis su kanalları zamanla pimaş boruların özelliklerini kaybetmesi sonucunda su sızdırabilirler. Temiz ve pis su tesisatında oluşan su kaçakları çoğu zaman alt kata da sızarak zarar verirler.

Eski zamanlarda tahmine dayalı olarak yapılan su kaçağı tespiti işlemleri müşteri için olduğu gibi tesisatçı için de sorun olabilirdi. Çünkü onarıldığı sanılan arızanın halen devam ettiğinin haberi birkaç gün içinde gelirdi. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık bu kötü sürprizlere yer yok.

Cihazla kırmadan su kaçağı arama

Cihazla su kaçağı bulma işlemlerimiz, su kaçağının oluştuğu noktada ortaya çıkan kaçak su sesinin hassas dinleme cihazları yardımıyla aranıp, noktasal olarak bulunması prensibine dayanır. Bu arama sırasında kaçak su sesi cihazla tespit edilemeyecek kadar düşük seviyedeyse, tesisat girişten ana su şebekesinden ayrılır ve basınç pompasıyla dahili tesisattaki basınç artırılarak dinleme cihazının tespit edebileceği seviyeye getirilir. Sonuçta kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilir ve gereken onarımlar gerçekleştirilir. Bazı durumlarda ise termal kamera kullanarak su sızan noktaları bulmaktayız.
Görüldüğü gibi kaçak bulma onarma işleri ortalığı boş yere kırıp dökmeden temiz olarak ve hızlı şekilde sonuçlanmaktadır. Yaptığımız tüm su tesisatı onarımları işçiliğimize karşı bir sene garantilidir.

Su kaçağı bulma, tıkalı gider açma, tıkalı kanal açma, tıkalı logar açma gibi tıkanıklık açma servisimiz yanında petek temizliği hizmetlerini de modern cihazların desteğiyle hızlı ve garantili olarak vermekteyiz.

Gizli su kaçaklarını tespit edin

Su sızıntıları hızla büyük zararlar verebilecek ciddi su kaçakları durumuna gelebilirler. İleride ciddi zararlara uğramamak için konutunuzun gün boyunca kullanılmayacağı bir sabah su sayacının gösterdiği miktarı not ederek, akşam döndüğünüzde su kullanmadan önce yeniden alacağınız değerle karşılaştırınız. Eğer ikinci değer sabah aldığınızdan büyük ise, evinizde gizli su kaçağı var demektir.

Düşük su basıncı gizli su kaçağı işareti olabilir

Konutunuzda geçmişe göre su basıncını yetersiz görüyorsanız veya doğalgaz kombisi, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi bir takım sorunlar göstermeye başlamışsa gizli su kaçağı yaşıyor olabilirsiniz. Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz yerler müsaitse, alt taraflarına temizlik kağıdı koyarak su kaçağı olup olmadığını pratik olarak kontrol edebilirsiniz.

Yüksek su basıncı da su kaçağına yol açabilir

Düşük su basıncı gibi su basıncının yüksek olması da su kaçaklarına ve su baskınlarına neden olabilirler. Yüksek su basıncına maruz kalan doğalgaz kombisi, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazlar normal çalışmayabilir veya arıza yaparlar. Konutunuzun su basıncını kontrol altında tutarak güvenli altında olmak için su sayacınızdan hemen sonra tesisatçınıza su basınç ayarlayıcı taktırmanızı öneriyoruz. Büyük zararlarla karşılaşmamanız için en kısa zamanda cihazla su kaçağı donanımına sahip su tesisatçılarından servis hizmeti almalısınız.

Türkiye’nin suyu azalıyor!

Ülkemizin temiz su kaynakları hızla tükeniyor. Damlayan muslukları, su kaçıran klozet sifonlarını ve benzer su kaçaklarını onartarak doğaya destek olurken, ciddi miktarda da tasarruf yapmış olursunuz.


su kaçağı, su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kırmadan su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti fiyatları, kırmadan su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit, kaçak su tespiti, kırmadan su kaçağı tamiri, su sızıntısı tespiti, su sızıntısı bulma, su tesisatı kaçak bulma, su sızıntısı tamiri, su sızıntısı, su kaçak bulma, kameralı su kaçağı tespiti, kirmadan su kaçak tespit, su kaçağı tamiri, su kaçagı, su tesisatı kaçak tespiti, kırmadan su kaçağı, kırıp dökmeden su kaçağı tespiti, kaçak su bulma, tesisat kaçak tespiti, termal kamera su kaçağı tespit, tesisat su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma, kameralı su kaçak tespit, su kaçağı uzmanı, su kaçağı servisi.

kaçak su, termal kamera su kaçağı, kaçak bulma, su tespiti, su borusu tamiri, banyo su kaçağı, kırmadan su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti İstanbul, İstanbul su kaçağı bulma, su sızıntısı tespiti, su kaçağı tespiti nasıl yapılır, İstanbul su kaçağı tespiti, radyatör su kaçağı, alt kata su sızması, kırmadan su kaçağı bulma, su kaçağı nasıl tespit edilir, su kaçağı tespiti, evde su kaçağı nasıl tespit edilir, kırmadan su kaçağı tespiti İstanbul, su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti, Avrupa yakası su kaçağı tespiti, Anadolu yakası su kaçağı tespiti, en yakın su kaçağı tamircisi, en yakın su kaçağı ustası, noktasal su kaçağı tespiti.

İstanbul su kaçağı tespiti servis bölgelerimiz
Whatsapp Ara Tıkla Ara