Bakır boru tesisat Bakır boru kalorifer tesisatı

Bakır boru tesisat doğalgaz kalorifer sistemleri için ekonomik ve estetik açıdan tercih sebebi olmaktadır. İlk maliyetleri biraz pahalı ve kurulumları biraz da ustalık istemesine rağmen kısa zamanda yapılan masrafları amorti ederler ve uzun yıllar akıllıca bir ekonomi ve estetik çözümü sunarlar.

Bakır boru tesisat Bakır boru kalorifer tesisatı

Bakır boru anti bakteriyeldir. Üzerinde veya içinde mantar ve bakteri üreyemediğinden sıhhi şartları sağlarlar. Isı iletkenliği plastik boruya göre bin kat fazladır. Kaygan iç yapıları sayesinde sürtünme daha az olduğundan su dolaşımı için daha az enerji harcanır. Sıcak su dolaşımının çok daha hızlı olmasından dolayı kombi ortamın sıcaklığı hakkında daha hızlı bilgi aldığından ateşlemeleri daha doğru yaparak daha az doğalgaz tüketilmesini sağlarlar. Yüksek ısı ve basınca dayanıklıdır. Yangınlardan etkilenmez. En önemlisi ise doğalgaz faturalarında %20 civarında tasarruf sağlar. Tercih sizin!
Bakır kalorifer tesisatı plastik borulara daha ince yapıda olduklarından daha kibar görünürler. Ayrıca bakır rengi de ortamın estetiğine katkıda bulunarak dekoratif bir görünüm sağlarlar.

Bakır boru kaynağı

Bakır kalorifer tesisatı kurulumunda bakır borular ve bakır dirsekler yüksek ısı altında birbirlerine lehimlenerek birleştirilir. Bakır boru kaynağı olarak adlandırılan bu işlem sızdırmazlık ve görünüm açısından çok hassastır ve kesinlikle tecrübeli ustalar tarafından yapılması gerekir. Firmamız tesisat kırılmalarında, ezilmelerinde ve değişikliklerinde de bakır boru kaynağı konusunda da profesyonel hizmet vermektedir.

Bakır kalorifer tesisatı bakımı

Bakır kalorifer tesisatının avantajları yanında bakımları plastik tesisatlara göre biraz daha dikkat ister. Tesisat borularının parlaklıklarını, renklerini kaybetmemeleri ve en önemlisi korozyona uğrayarak bakır oksit oluşturup çürümelerini önlemek için tesisat kurulumunun bittiği günlerde itinayla verniklenmeleri gerekir.
Bakır tesisatlı ortamda eşyaların taşınması sırasında borulara çarpmak onların ezilmelerine veya kaynak noktalarından ayrılmalarına yol açar. Bu nedenle bakır kalorifer tesisatı biraz daha dikkatli kullanım ister.

Firmamız bakır boru kalorifer tesisatı, bakır boru yerden ısıtma sistemleri, bakır tesisat bakımı ve bakır tesisat tamiri konularında profesyonel ve garantili hizmet vermektedir. Bakır tesisat konusunda kaliteli hizmet arıyorsanız firmamızla görüşmeden karar vermeyiniz


Seramik Kartuşlu Musluk | Fotoselli Musluk | Perlatör  | Basınç Regülatörü | Klozet Su Ayarı | Bakır Tesisat | Instagram

Whatsapp Ara Tıkla Ara